Jedna žena, jedno pódium a v rukách sexy nástroj: saxofón. A teraz si predstavte tú dávku energie a eufórie z jedinečnej show, ktorú táto žena na pódiu v podaní vlastnej „one woman LIVE SAX show prežíva. Predstavujeme Vám SAXANU SAPIETOVÚ, vlastným menom Michaelu Šipekovú. Mladá, temperamentná umelkyňa z Liptovského Mikuláša, bola stvorená pre saxofón a saxofón akoby bol stvorený pre ňu. 

  Jej cesta za saxofónom sa začala ešte v útlom veku, keď ako štvorročná začala hrou na zobcovú flautu, pokračovala priečnou flautou a jej ukončením na ZUŠ, až sa napokon definitívne zamilovala do saxofónu, ktorý udal smer jej života – úspešné ukončenie šesťročného štúdia saxofónu na Žilinskom konzervatóriu až po Akadémiu umení v Banskej Bystrici. Lásku k saxofónu šíri ďalej i svojou pedagogickou činnosťou, aby dokázala, že tento nástroj má široké spektrum využitia vo všetkých oblastiach hudby.

  Dôkazom, že jej kreativita nepozná hraníc, je bohaté portfólio vlastnej i tímovej produkcie. Na vlastnej produkcii sa podieľala v kapelách Živé sny, Offthepoint, AtypicNOW. Poriadnou nádielkou šťavnatého funky-housu a vocal-housu je projekt FunkenGruven, ktorého je pravidelným hosťujúcim umelcom. Tvrdšej elektronickej hudbe ako Drum&Bass, jungle, techhouse sa oddala v kapele EarDrumKru. DJ Carlo ovplyvnil jej zžitie sa s elektronickou hudbou naplno, a tým aj rozvoj svojich improvizačných skills s DJ-ským svetom. Svoju improvizačnú hru na saxofón si dokonale užíva v žánroch ako  funky, rock a pop s Oblastnými skutočnosťami a tretí rok je súčasťou hudobnej formácie autorskej hudby Juraja Hnilicu v jeho kapele. 

   A snáď jedným z najväčších doterajších úspechov v kariére, kde sa len potvrdil jej talent a výnimočnosť, je pôsobenie na IBIZE – na nikdy nekončiacich párty priamo na slnečných plážach a non-stop otvorených baroch. Pestrosť jej vystúpení spočíva aj vo forme eventov – svadby, súkromné párty, rozlúčky so slobodou, firemné akcie a teambuildingy, klubové akcie, spoločenské a športové podujatia, plesy, silvestrovské zábavy a festivaly. Spomenieme akcie ako Miss Liptova, Fight Night, Majstrovstvá sveta pánskeho striptízu, Ibiza open air party… 

   Avšak tou najjedinečnejšou spomedzi jedinečných je jej vlastná “one woman live sax show”, ktorá predstavuje poriadnu dávku deep-house party hudby namixovanej DJom a jej živej, temperamentnej, dynamickej a euforickej hry na saxofón. Každej akcii dodala neopakovateľný rozmer a na Vás to ešte len čaká.